Doručovací metody

  • Osobní odběr zdarma
  • PPL 149Kč
  • DPD 149Kč
  • Česká pošta 149Kč (Pošta)

Proč nakoupit u nás

  • Více jak 15 let zkušeností s prodejem vrutů.
  • Vlastní kamenná prodejna s plochou 400m2.
  • Dopravné od 2000Kč zdarma

 

 Brožura průvodce světem hmoždinek

 

  

Navštivte nás v Českých Budějovicích

 

tinygrab-screen-shot-11-10-13-14-29-16.png

 

 gopay2.jpg

 Zobrazit recenze obchodu

Vrtáky do kovu

V naší nabídce naleznete černé vrtáky HSS-R vyráběné v Rakousku a jejichž kvalitu máme ověřenou 20 letou spoluprácí s výrobcem. Mají leštěné ostří a jsou houževnatější, aby méně praskaly.

Pro profeisonály, kteří vrtají často máme v nabídce vybrušované vrtáky HSS-G od firmy Bosch. Oproti černým vrtákům, vrtají rychleji s menší vynaloženou silou. Kdo je jednou vyzkouší už se k černým vrtákům nevrátí.

 

Něco málo o vrtácích do kovu.

Mají-li vrtáky z rychlořezné oceli HSS správně pracovat musí se s nimi odborně zacházet. Pro každý průměr vrtáku a vrtaný materiál jsou doporučené max. otáčky a rychlost posuvu v před. Obecně platí, čím větší průměr vrtáku tím menší otáčky je třeba nastavit.

Pro dosažení správných výsledků při vrtání je třeba dbát na správné upnutí vrtáku ve sklíčidle vrtačky.

Delší životnosti HSS vrtáku dosáhnete používáním řezného oleje a včasným broušením vrtáku. Aby se dosáhlo správného ostří vrtáku, nedoporučujeme brousit ostří pouze v ruce, ale používat ostřičky k tomu určené. Nejčastější chybou při broušení vrtáků je nestejně dlouhá řezná hrana, která potom vyvolává při práci jednostrannou, velkou a křivou díru.

Jaký je rozdíl mezi HSS-R a HSS-G vrtáky

Každý pozná první rozdíl v barvě vrtáku kdy HSS-R jsou většinou černé a HSS-G mívají stříbrnou barvu.
Zásadní rozdíl je, ale ve výrobě těchto vrtáků. Běžné černé vrtáky jsou vyráběny válcováním a ostří je poté broušeno. Lepší výrobci řeznou hranu leští do větší ostrosti a vrták popouštějí v páře kvůli zvýšení houževnatosti.
Stříbrné vrtáky HSS-G jsou vyráběny vybrušováním, mají ostřejší hrany šroubovice a vrtáky jsou odolnější k praskání. Výrobci u těchto vrtáků používají i jiný typ ostření hrany. Toto ostření např. způsobuje, že vrták při nasazení na materiál neujíždí, ale zůstává na místě.

Proč se vrtáky lámou?

Pokud vrtáte a vrták najednou rychle projede skrze vytvořený otvor, nastane náhle větší posun vrtáku než na který je šroubovice stavěna. Vrták se zasekne a dojde k jeho zlomení. Pokud to jde vypodložte vrtaný material např. dřevěnným špalkem.

Vrták do kovu HSS-G

Přesně broušený vrták HSS-G do oceli umožňuje až o 40 % rychlejší postup při vrtání,…

17,70 Kč/ks s DPH